Nobel Biocare na targach IDS 2017 w Kolonii

IMG_3462

Nobel Biocare odpowiada na potrzeby pacjentów

 • Wprowadza nowe rozwiązania kształtujące przyszłość opieki nad pacjentem
 • Skraca czas przebywania pacjenta w gabinecie
 • Łączy przepływy pracy, od diagnozy do ostatecznej odbudowy
 • Nawiązuje partnerstwo z KaVo wytyczając nowy standard skuteczności leczenia
 • Wprowadza nowe możliwości odbudowy, które zapewniają przewidywalną jakość i szybkie rezultaty


Podczas IDS 2017 (International Dental Show) w Kolonii, w Niemczech, w dniach 21-25 marca goście odwiedzający stoisko Nobel Biocare mieli możliwość zapoznania się z przełomowymi innowacjami w zakresie natychmiastowej implantacji i usprawnionych przepływów pracy. Zostały one opracowane w celu skrócenia czasu leczenia pacjentów implantologicznych. Każde rozwiązanie wykorzystuje wieloletnie doświadczenie Nobel Biocare w dziedzinie badań, rozwoju i projektowania.

Nowe rozwiązania kształtujące przyszłość opieki nad pacjentem

Nobel Biocare pozostaje liderem branży w zakresie innowacji dla pacjentów dotkniętych bezzębiem i nieuniknionym bezzębiem. W Kolonii Nobel Biocare zaprezentowała komponenty, które utrzymują koncepcję leczenia All-on-4® w ścisłej czołówce leczenia bezzębia poprzez istotne zwiększenie skuteczności przepływu pracy. Należy do nich nowy łącznik Multi-unit Abutment Plus, który oferuje znaczną oszczędność czasu dzięki funkcji zatrzaskowej eliminującej konieczność stosowania śrub w procesie dopasowywania protezy.

Dodatkowo podczas IDS Nobel Biocare przedstawił koncepcję Trefoil. Trefoil umożliwia stałą odbudowę pełnego łuku w dniu zabiegu dzięki rewolucyjnej, prefabrykowanej, pasywnie dopasowanej podbudowie na trzech implantach i oszczędnemu przepływowi pracy przy wykonywaniu odbudowy. Aktualnie trwa prospektywne, wieloośrodkowe badanie kliniczne z koncepcją Trefoil, a informacje zwrotne od biorących w nim udział lekarzy są bardzo pozytywne.

Więcej opcji dla ochrony przylegania tkanki miękkiej i skrócenia czasu przebywania pacjenta w gabinecie

Podczas IDS były również prezentowane najnowsze osiągnięcia w zakresie koncepcji On1, najbardziej innowacyjnego rozwiązania modułowego, które łączy przepływy prac chirurgicznych i protetycznych. Podczas zabiegu baza On1 łączy się z implantem i pozostaje w miejscu przez cały okres użytkowania odbudowy, pozostawiając tkankę miękką nienaruszoną w celu sprawnego gojenia. Koncepcja On1 gwarantuje również lekarzom niezawodność. Z bazą On1 stosowane mogą być wyłącznie precyzyjnie skonstruowane komponenty Nobel Biocare, co eliminuje ryzyko związane z niewłaściwym dopasowaniem łączników innych producentów.

Lekarzowi oferującemu swoim pacjentom rozwiązanie On1 pozwala na zwiększenie zadowolenia pacjentów, ponieważ dzięki niej można w pełni uniknąć dyskomfortu związanego z powtarzaną wymianą komponentów takich, jak łączniki gojące lub łuski. Ponadto, koncepcję On1 zaprojektowano tak, aby skrócić czas leczenia. Na przykład krążek stosowany podczas gojenia w koncepcji On1 wspiera podejście oparte na skanowaniu wnętrza jamy ustnej, które eliminuje konwencjonalne procedury pobierania wycisków, stosowane dla wykonania ostatecznej korony. Podczas IDS Nobel Biocare przedstawił rozszerzenie tej obecnie dostępnej dla pojedynczych zębów koncepcji na mosty na implantach o krótkim przęśle.

Połączone przepływy pracy, od diagnozy do ostatecznej odbudowy

W Kolonii Nobel Biocare wprowadził również nowy, oszczędzający czas protokół oparty na CAD/CAM. Umożliwia on klinicystom uzyskanie z laboratorium stomatologicznego przykręcanej odbudowy tymczasowej TempShell w czasie odpowiadającym dacie zabiegu implantologicznego.

Nowa funkcja oprogramowania SmartSetup radykalnie skraca czas potrzebny lekarzom do stworzenia planu leczenia protetycznego. Plan ten może być później wykorzystany przez laboratorium dentystyczne do w pełni cyfrowego zaprojektowania bezcementowej odbudowy tymczasowej TempShell. Zaktualizowany przepływ pracy, zawierający technologie cyfrowe Nobel Biocare, skróci czas oczekiwania pacjenta na nowe zęby, zwiększy skuteczność i akceptację leczenia i usprawni współpracę między specjalistami w dziedzinie stomatologii.

Partnerstwo z KaVo wytycza nowy standard skuteczności leczenia

Podczas IDS Nobel Biocare i KaVo przedstawiły partnerstwo, które zrewolucjonizuje sposób łączności specjalistów z pacjentami i specjalistów między sobą w zakresie stomatologii. Tych dwóch wiodących innowatorów stomatologii zaprezentowało nowy sprzęt i oprogramowanie, które podniosą na nowy poziom połączenie między etapami leczenia.

Przewidywalna jakość i szybkie wyniki

Podczas IDS zaprezentowany został kolejny znaczący krok w innowacjach odbudowy wraz z wprowadzeniem precyzyjnie frezowanych mostów na implantach NobelProcera wykonanych z krążków cyrkonu o wysokiej przezierności. Z przekierowaniem śruby klinicznej (ASC) i całkowicie bezcementowymi adapterami, ta nowa opcja NobelProcera oferuje szybkie, przewidywalne i oszczędne rozwiązanie zarówno dla laboratorium, jak i gabinetu stomatologicznego.

Opcja ASC w połączeniu z funkcjonalnością uchwytu unikalnego narzędzia Omnigrip diametralnie zmienia odbudowy mocowane śrubami. Umożliwia ona zmianę pozycji otworu dostępu do śruby w przypadkach, gdzie znalazłby się on na brzegu siecznym lub twarzowym, lub kiedy przestrzeń okluzyjna jest ograniczona.

To nie jest koniec nowości NobelProcera; podczas IDS prezentowane były również precyzyjnie frezowane mosty wykonane z pełnokonturowego, wielowarstwowego cyrkonu o wysokiej przezierności. Ta nowość uzupełnia ofertę NobelProcera po niedawnym wprowadzeniu koron NobelProcera z tego samego materiału. Z nowym asortymentem technik dentystyczny musi  dokonać jedynie delikatnego barwienia (jeżeli jest pożądane) przed polerowaniem i glazurowaniem. Jednym słowem: nowe produkty łączą wysoką wytrzymałość z estetyką i oszczędzają czas.

Hans Geiselhöringer, Prezes Nobel Biocare powiedział: „W Nobel Biocare nie uważamy, że innowacja powinna zakończyć się w momencie, gdy produkt wejdzie na rynek. To dążenie do najwyższej możliwej jakości powoduje, że wprowadzamy innowacje we wszystkich obszarach, aby jeszcze bardziej skrócić czas oczekiwania na nowe zęby dla pacjentów implantologicznych i pomóc w zapewnieniu długotrwałego sukcesu leczenia. Od rozszerzenia oryginalnej i sprawdzonej koncepcji leczenia All-on-4® do przełomowych postępów w klinicznych i cyfrowych przepływach pracy, które radykalnie skracają czas leczenia, każde rozwiązanie, jakie prezentujemy podczas IDS jest przykładem naszego poświęcenia na rzecz ciągłej poprawy i wysokiej jakości, której synonimem jest Nobel Biocare.

Jakość wykracza poza materiały. Są to również wspierające dowody kliniczne, testy, które potwierdzają skuteczność, i precyzja, która pozwala naszym komponentom działać harmonijnie jako jeden przewidywalny system. To połączenie wspierane przez niezrównane doświadczenie Nobel Biocare umożliwia specjalistom w dziedzinie stomatologii z przekonaniem oferować wysokiej jakości opiekę, na jaką ich pacjenci zasługują.”

© 2015 Nobel Biocare Polska Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Agencja Interaktywna Migomedia.

  Imię *
  Nazwisko *
  Nazwa gabinetu *
  Adres gabinetu *
  Miasto *
  E-mail *
  Nr tel. *
  Specjalizacja *
  Treść *
  * pola obowiązkowe
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zawartych w niniejszym formularzu („Dane Osobowe”) przez Nobel Biocare Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, z siedzibą w Warszawie, pod adresem: Al. Jana Pawła II 27, 00-867 wpisana do rejestru przedsiębiorców KRS pod numerem: 0000028259 („ NOBEL BIOCARE POLSKA SP Z O O”) w celach marketingowych.
  Wyrażam zgodę na otrzymywanie za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych, w tym na podany przeze mnie adres e-mail.
  Wyrażam zgodę na przekazywanie przez Nobel Biocare do i przetwarzanie Danych Osobowych przez podmioty z grupy kapitałowej Nobel Biocare w celu informowania mnie o produktach i usługach oferowanych przez te podmioty.
  Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tj.: Dz.U.2002.101.926 ze zm.) informujemy, że Nobel Biocare będzie administratorem Pana/Pani Danych Osobowych. Pani/Pana dane będą przetwarzane w celach marketingowych. Informujemy, że przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Danych Osobowych i ich poprawiania. Podanie Danych Osobowych oraz wyrażenie przez Panią/Pana zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne.
  Call Now Button