Korony FCZ i łączniki ASC NobelProcera

Rozwiązuj trudne przypadki bez użycia cementu – rozwiązanie z przekierowaniem śruby klinicznej Korona FCZ Implant CrownKorona FCZ Implant Crown

Dlaczego FCZ?

 • Pełen kontur, pełna wytrzymałość: Korona FCZ Implant Crown produkowana jest w systemie CAD/CAM z przeziernego cyrkonu o wysokiej wytrzymałości
 • Mniej odprysków: redukuj powikłania dzięki koronie pełnokonturowej - nie ma konieczności nakładania materiałów do licowania
 • 100% bezcementowe1 : Minimalizuj ryzyko za pomocą przykręcanej korony. Nawet adapter jest mocowany mechanicznie
 • Korona FCZ Implant Crown jest częścią naszego kompletnego rozwiązania dla odcinka bocznego. Odkryj, jak możesz osiągnąć krótszy czas do odbudowy zębów tylnych

Łatwa obsługa i estetyka

 • Termostabilność koloru oznacza, że odcień nie zblaknie po wypaleniu
 • Żadnych niespodzianek: Kolor zastosowany został w całym materiale, dzięki czemu unika się odbarwień podczas dopasowywania
 • Kontroluj sytuację: pracuj z łatwością dzięki funkcji pick-up i bezpiecznemu uchwytowi Omnigrip Screwdriver
 • Uzyskuj łatwy dostęp dzięki funkcji przekierowania śruby klinicznej
 

Pierwsze kroki

 • Dostępna jako pełnokonturowa korona cyrkonowa na naszych połączeniach stożkowych NP, RP i WP
 • Zamawiaj korony FCZ Implant Crown w twoim laboratorium NobelProcera

Łącznik ASC

Dlaczego ASC?

 • Większa elastyczność protetyczna bez uszczerbku dla estetyki
 • Uzyskaj dostęp: komfort pacjenta i dostępność nawet przy ograniczonej przestrzeni pionowej
 • Łatwość i szybkość: nigdy wcześniej nie doświadczana funkcja pick-up
 • ASC jest częścią naszego kompletnego rozwiązania dla odcinka bocznego. Odkryj, jak możesz uzyskać łatwiejszy dostęp do zębów tylnych

Obejrzyj krótki film, aby zapoznać się z korzyściami dla odbudowy zębów przednich.

Wypróbowany i przetestowany dla ciebie

 • Ta sama wytrzymałość, co w przypadku łącznika cyrkonowego z prostym kanałem śruby
 • Potwierdzona precyzja dopasowania
 • Działa z momentem obrotowym 35 Ncm

Zacznij już dziś

 • Dostępny jako pełnokonturowy cyrkon na naszych połączeniach stożkowych NP, RP i WP
 • Zamawiaj łącznik ASC Abutment w twoim laboratorium NobelProcera

Przypadki kliniczne

Dr. Juan Zufia i Santiago Dalmau - odbudowa w odcinku przednim

Sytuacja: Agenezja obu siekaczy górnych bocznych. Mosty porcelanowe Maryland z ciągłą decementacją. Szerokość kości 2-3 mm w obu strefach grzbietu wyrostka. Objętość kości niewystarczająca do wszczepienia implantów, zatopione obszary w dziąśle.

Rozwiązanie: usunięcie mostu Maryland. Przeszczep tkanki łącznej i wykonanie sterowanej regeneracji kości. Wszczepienie dwóch implantów NobelActive NP i dwóch licowanych bezpośrednio łączników NobelProcera ASC Abutment.

Obejrzyj przypadek kliniczny (PDF, 533 kB)

Dr. Benjamin Cortasse, Francja - odbudowa zębów przednich

Sytuacja: Złamany siekacz środkowy prawy szczęki. Ząb nie nadaje się do odbudowy, planowana ekstrakcja. Niewystarczająca kość okołowierzchołkowa

Rozwiązanie: Przeszczep kości i tkanki łącznej. Wszczepienie implantu NobelActive z koroną tymczasową. Zastosowanie łącznika NobelProcera ASC Abutment do ostatecznej odbudowy w celu uniknięcia umiejscowienia otworu dostępu do śruby od strony wargowej.

Obejrzyj przypadek kliniczny (PDF, 423 kB)

Dr. Marwan Daas, Dr. Karim Dada i M. Jean Marc Etienne, Francja - odbudowa zębów przednich

Sytuacja: Dysplazja ektodermalna powiązana krzyżowo z wrodzonym brakiem wielu zębów, prowadząca do typowych nieprawidłowości zgryzu. Tego typu agenezjom towarzyszy ciężki zanik kości wyrostka zębodołowego.

Rozwiązanie: Wszczepienie sześciu implantów NobelReplace CC NP z zastosowaniem oprogramowania NobelClinician i chirurgii sterowanej komputerowo. Sześć łączników ASC NobelProcera służy jako odbudowy mocowane śrubami.

Obejrzyj przypadek kliniczny (PDF, 391 kB)

Prof. Dr. Stefan Holst, Niemcy, Luc i Patrick Rutten, Belgia – odbudowa w odcinku tylnym

Sytuacja: Pogarszający się stan pierwszego zęba trzonowego żuchwy. Ograniczona możliwość otwierania ust.

Rozwiązanie: Ekstrakcja zęba i wszczepienie NobelReplace CC RP. Umieszczenie łącznika NobelProcera ASC z dostępem do śruby pod kątem w kierunku powierzchni mezjalnej.

Obejrzyj przypadek kliniczny (PDF, 450 kB)

Zastąpienie pojedynczego zęba przedniego z wykorzystaniem protokołu Immediate Function

Opis przypadku dzięki uprzejmości dr Léona Pariente i dr Karima Dada, Francja

Sytuacja: Złamanie korzenia siekacza górnego bocznego, wskazanie do ekstrakcji zęba.

Rozwiązanie: Natychmiastowe wszczepienie implantu w zębodół poekstrakcyjny z zastosowaniem implantu NobelParallel Conical Connection i szablonu chirurgicznego do nawiercania pilotującego NobelGuide. Natychmiastowe obciążenie tymczasowe w dniu zabiegu chirurgicznego i ostateczna odbudowa przy zastosowaniu łącznika NobelProcera ASC Abutment.

Obejrzyj przypadek kliniczny (PDF, 884 kB)

Opinie użytkowników

Dr. Benjamin Cortasse, DDS, Francja

„To nowe rozwiązanie stwarza więcej opcji zarówno dla lekarza protetyka, jak i dla technika dentystycznego. Większa elastyczność pomaga w zapewnieniu najlepszych możliwych wyników leczenia. Dzięki swobodnemu umieszczeniu osi śruby możliwa jest optymalizacja wizualnych właściwości ceramiki, jak przezierność, przy jednoczesnym zachowaniu zalet rozwiązania przykręcanego.”

Dr. Marwan Daas, DDS, Francja

„Możliwość zastosowania przykręcanych odbudów cyrkonowych CAD/CAM w większej ilości przypadków stanowi prawdziwą ewolucję w leczeniu."

Patrick Rutten, technik dentystyczny, Belgia

„Ile znamy przypadków, gdzie otwór dostępu do śruby wychodziłby na brzegu siecznym lub nawet na płaszczyźnie wargowej. Teraz możemy stworzyć jedną koronę przykręcaną bez cementowania.”

Dr. Scott MacLean, DDS, FADI, FPFA, FACD, Kanada

„Możemy uzyskać kanał śruby w miejscu idealnym zarówno dla estetyki i wytrzymałości, jak i dla idealnego umieszczenia ostatecznej odbudowy. To po prostu fantastyczne.”

References

1 Wilson TG, Jr. The positive relationship between excess cement and peri-implant disease: a prospective clinical endoscopic study. J Periodontol. 2009;80 (9): 1388-92.

© 2015 Nobel Biocare Polska Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wdrożenie i opieka: Migomedia.

  Imię *
  Nazwisko *
  Nazwa kliniki *
  Miasto *
  E-mail *
  Nr tel. *
  Temat szkolenia *

  Data kursu *

  Treść wiadomości
  * pola obowiązkowe
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zawartych w niniejszym formularzu („Dane Osobowe”) przez Nobel Biocare Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, z siedzibą w Warszawie, pod adresem: Al. Jana Pawła II 27, 00-867 wpisana do rejestru przedsiębiorców KRS pod numerem: 0000028259 („ NOBEL BIOCARE POLSKA SP Z O O”) w celach marketingowych.
  Wyrażam zgodę na otrzymywanie za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych, w tym na podany przeze mnie adres e-mail.
  Wyrażam zgodę na przekazywanie przez Nobel Biocare do i przetwarzanie Danych Osobowych przez podmioty z grupy kapitałowej Nobel Biocare w celu informowania mnie o produktach i usługach oferowanych przez te podmioty.
  Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tj.: Dz.U.2002.101.926 ze zm.) informujemy, że Nobel Biocare będzie administratorem Pana/Pani Danych Osobowych. Pani/Pana dane będą przetwarzane w celach marketingowych. Informujemy, że przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Danych Osobowych i ich poprawiania. Podanie Danych Osobowych oraz wyrażenie przez Panią/Pana zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne.
  Call Now Button