Kurs praktyczny Prof. Mariano Sanz w Warszawie

17 marca w Hotelu Marriott w Warszawie miał miejsce kurs praktyczny pt.: “Plastyczne zabiegi chirurgiczne, poprawiające efekty estetyczne stomatologicznego leczenia implantologicznego”. Kurs poprowadził Prof. Mariano Sanz, kierownik Periodontologii Unversidad Complutense of Madrid. 

IMG_5789_1 IMG_0265_1 IMG_5817_1

Uczestnicy wykonali na żuchwach świń różne zabiegi chirurgiczne w celu pokrycia recesji dziąsła oraz techniki augmentacji tkanek miękkich, zarówno z użyciem autogennego przeszczepu łącznotkankowego i z substytutem tkanek miękkich. Omówiono dwa wskazania chirurgiczne:

 • technika augmentacji tkanek miękkich w celu poszerzenia szerokości stefy dziąsła rogowaciejącego
 • technika pokrycia recesji dziąsła w leczeniu miejscowych recesji śluzówkowo-dziąsłowych

Prof. Sanz przedstawił cele kliniczne, wskazania, ograniczenia i rokowania. Omówił także materiały i narzędzia chirurgiczne wykorzystywane w chirurgi plastycznej tkanek miękkich i przedstawił szczegółowy opis poszczególnych technik chirurgicznych. Następnie uczestnicy kursu ćwiczyli zaprezentowane techniki chirurgiczne krok po kroku na żuchwach świń. Każdy etap ćwiczeń był nadzorowany przez prowadzącego.

IMG_5801_1

© 2015 Nobel Biocare Polska Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Agencja Interaktywna Migomedia.

  Imię *
  Nazwisko *
  Nazwa gabinetu *
  Adres gabinetu *
  Miasto *
  E-mail *
  Nr tel. *
  Specjalizacja *
  Treść *
  * pola obowiązkowe
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zawartych w niniejszym formularzu („Dane Osobowe”) przez Nobel Biocare Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, z siedzibą w Warszawie, pod adresem: Al. Jana Pawła II 27, 00-867 wpisana do rejestru przedsiębiorców KRS pod numerem: 0000028259 („ NOBEL BIOCARE POLSKA SP Z O O”) w celach marketingowych.
  Wyrażam zgodę na otrzymywanie za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych, w tym na podany przeze mnie adres e-mail.
  Wyrażam zgodę na przekazywanie przez Nobel Biocare do i przetwarzanie Danych Osobowych przez podmioty z grupy kapitałowej Nobel Biocare w celu informowania mnie o produktach i usługach oferowanych przez te podmioty.
  Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tj.: Dz.U.2002.101.926 ze zm.) informujemy, że Nobel Biocare będzie administratorem Pana/Pani Danych Osobowych. Pani/Pana dane będą przetwarzane w celach marketingowych. Informujemy, że przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Danych Osobowych i ich poprawiania. Podanie Danych Osobowych oraz wyrażenie przez Panią/Pana zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne.
  Call Now Button