Historia

Profesor Per-Ingvar Brånemark (po prawej) ze swoim pierwszym pacjentem z implantem, Gösta Larsson (po lewej).

Znaczące innowacje od 1952 roku

Nasz sukces opiera się na ponad 60 latach doświadczenia wywodzącego się z przełomowej pracy Per-Ingvara Brånemarka nad osseointegracją. Jako pionier implantologii wprowadziliśmy szereg rozwiązań, które stały się wiodącym standardem w branży.

Mamy imponującą historię i jeszcze jaśniejszą przyszłość. Będziemy nadal przesuwać granice leczenia stomatologicznego, ponieważ chcemy pomagać naszym klientom leczyć więcej pacjentów lepiej.

1952 - Brånemark odkrywa osteointegrację

W latach 50-tych młody badacz, Per-Ingvar Brånemark był całkowicie pochłonięty badaniem anatomii przepływu krwi. W ramach tej pracy przyczepił komponent optyczny w

osłonie z tytanu do stawu biodrowego królika, dzięki czemu mógł obserwować mikrokrążenie w tkance kostnej przez specjalnie zmodyfikowany mikroskop.

Praca bieżąca została ukończona z powodzeniem, ale kiedy przyszło do zdjęcia przyrządu optycznego w metalowej osłonie ze stawu biodrowego królika, badacz dokonał słynnego odkrycia, że kość i tytan stały się praktycznie nierozłączne.

„Niedługo po tym” -powiedział Brånemark -”zmieniliśmy kierunek naszych prac na badanie zdolności organizmu do tolerowania tytanu.

1965 - Pierwszy pacjent z implantem z tytanu

W 1965 roku, Gösta Larsson z Gothenburga w Szwecji był inwalidą, jeżeli chodzi o jamę ustną. Było tak zanim pierwsze implanty stomatologiczne po osseointegracji, starannie wszczepione przez profesora Per-Ingvara Brånemarka, radykalnie zmieniły jego życie. Niestety obu tych mężczyzn nie ma już z nami, ale ich dziedzictwo nadal żyje.

Po szeroko zakrojonych badaniach klinicznych i latach dodatkowych badań, Per-Ingvar Brånemark i szwedzka firma Bofors założyli Nobelpharma, która stała się później Nobel Biocare.

Po tym, jak implanty stomatologiczne stały się powszechną metodą leczenia ludzi cierpiących z powodu utraty zębów, miliony pacjentów na całym świecie odzyskały jakość życia.

1989 - Pierwsza ceramiczna czapka CAD/CAM

W 1983 roku dr Matts Andersson opracował metodę Procera wysoce precyzyjnej przemysłowej produkcji koron zębowych. Rok 1989 przyniósł następny skok w zakresie funkcji i estetyki protez stomatologicznych: wprowadzenie pierwszej ceramicznej czapki CAD/CAM.

Dzięki przeziernemu rdzeniowi z aluminy Procera AllCeram, estetyka i wytrzymałośc przestały się wzajemnie wykluczać.

1997 - Pierwszy implant stożkowy

Wejście na rynek Replace wprowadziło pierwszy stożkowy implant stomatologiczny.

Naśladował on kształt naturalnego korzenia zęba, i miał zapewniać wyższą stabilizację pierwotną, niż dostępne w tym czasie implanty z równoległymi ścianami.

Następne implanty, Replace Select i NobelReplace Tapered, stały się najczęściej stosowanym systemem implantologicznym świata.

1998 - Koncepcja leczenia All-on-4®

Przez dziesięciolecia koszt leczenia implantologicznego byl zbyt wysoki dla wielu bezzębnych pacjentów. Istniały również bariery dla lekarza. Zważywszy, że pacjenci ci często cierpią na zaawansowaną resorpcję kości, znalezienie odpowiedniej kości do wszczepienia implantu było wyzwaniem.

Ropoczeliśmy współpracę z dr Paulo Maló w celu znlezienia rozwiązania, a jej wynikiem była koncepcja leczenia All-on-4®.

Dzięki nachylonym i natychmiast obciążanym implantom pomaga ona uniknąć złożonych procedur przeszczepu i natychmiast poprawia funkcję i estetykę.

2000 - Powierzchnia TiUnite poprawia wyniki

Po dwóch dekadach powszechnego stosowania dwuetapowego protokołu osseointegracji Brånemark, badania wskazały, że procedura jednoetapowa z wczesnym lub nawet natychmiastowym obciążeniem również jest bezpieczną opcją.

To umożliwiło skrócenie czasu gojenia i liczby zabiegów, prowadząc do krótszego czasu leczenia. Jednakże, aby uniknąć spadku stabilizacji w krytycznej fazie gojenia, potrzebna była nowa powierzchnia, która przyspieszyłaby wzrost kości.

Rozwiązaniem była TiUnite –umiarkowanie szorstka warstwa tlenku tytanu o wysokiej krystaliczności i wysokiej zawartości fosforu, powodujących silniejsze połączenie kości z implantem i szybką osseointegrację. Od tego czasu TiUnite zbudowała sobie reputację sukcesu i jest jedną z najczęściej klinicznie badanych powierzchni implantów na świecie.

2005 - Immediate Function otrzymuje dopuszczenie FDA

W roku 2005 Immediate Function została dopuszczona do stosowania przez amerykańską Agencję Żywności i Leków (Food and Drug Administration; FDA) - w tym czasie takie dopuszczenie miała tylko Nobel Biocare.

Dzięki powierzchni implantu TiUnite natychmiastowe obciążenie jest przewidywalną alternatywą leczenia i może dużo zmieni zarówno dla lekarzy, jak i pacjentów: Krótszy czas leczenia, mniej wizyt, korzystne wyniki kliniczne i wysoki poziom satysfakcji pacjenta.

2005 - Pierwszy system nawigacji cyfrowej

W 2005 roku NobelGuide przeprowadziła digitalizację implantologii wprowadzając pierwszą wszechstronną koncepcję planowania leczenia 3D i chirurgii za pomocą NobelGuide.

Po raz pierwszy lekarze mogli zamawiać spersonalizowane szablony chirurgiczne, aby zmienić swoje plany w rzeczywistość.

Dziś program do planowania NobelClinicia i koncepcja NobelGuide nie tylko pomagają lekarzom wszczepiać implanty przewidywalnie i osiągać zoptymalizowane wyniki protetyczne, ale i współpracować ze swoim zespołem i skutecznie komunikować się z pacjentami.

2008 - NobelActive wchodzi na rynek

W roku 2008 wprowadzilismy na runek implant, który nie ma sobie równych: NobelActive.

Został on zaprojektowany dla wysokiek stabilizacji pierwotnej i zachowania tkanki miękkiej i twardej - nawet w kości miękkiej, sferze estetycznej i świeżych zębodołach poekstrakcyjnych.

Inaczej mówiąc: NobelActive może umożliwić Immediate Function w przypadkach, gdzie inaczej mogłoby to być niemożliwe.

2015 - Kompletne rozwiązanie dla odcinka bocznego

Chociaż odbudowy pojedynczego zęba trzonowego są częstym wskazaniem, mogą stawiać wiele wyzwań: duże zębodoły poekstrakcyjne, trudne usuwanie nadmiaru cementu i duże siły okluzyjne.

Dlatego wprowadziliśmy na rynek nasze kompletne rozwiązanie dla odcinka bocznego.

Jest ono skonstruowane tak, aby sprostać tym wyzwaniom, jednocześnie zmniejszając ryzyko i czas gojenia.

© 2015 Nobel Biocare Polska Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wdrożenie i opieka: Migomedia.

  Imię *
  Nazwisko *
  Nazwa kliniki *
  Miasto *
  E-mail *
  Nr tel. *
  Temat szkolenia *

  Data kursu *

  Treść wiadomości
  * pola obowiązkowe
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zawartych w niniejszym formularzu („Dane Osobowe”) przez Nobel Biocare Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, z siedzibą w Warszawie, pod adresem: Al. Jana Pawła II 27, 00-867 wpisana do rejestru przedsiębiorców KRS pod numerem: 0000028259 („ NOBEL BIOCARE POLSKA SP Z O O”) w celach marketingowych.
  Wyrażam zgodę na otrzymywanie za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych, w tym na podany przeze mnie adres e-mail.
  Wyrażam zgodę na przekazywanie przez Nobel Biocare do i przetwarzanie Danych Osobowych przez podmioty z grupy kapitałowej Nobel Biocare w celu informowania mnie o produktach i usługach oferowanych przez te podmioty.
  Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tj.: Dz.U.2002.101.926 ze zm.) informujemy, że Nobel Biocare będzie administratorem Pana/Pani Danych Osobowych. Pani/Pana dane będą przetwarzane w celach marketingowych. Informujemy, że przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Danych Osobowych i ich poprawiania. Podanie Danych Osobowych oraz wyrażenie przez Panią/Pana zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne.
  Call Now Button