Jeden system

W Nobel Biocare nie opracowujemy poszczególnych produktów, ale kompletne rozwiązania dla w pełni funkcjonalnych, naturalnie wyglądających rezultatów, które aspirują do trwałości do końca życia. Wszystkie komponenty uzupełniają się wzajemnie w precyzyjnie zharmonizowanym systemie, aby pomóc w zapewnieniu długotrwałej klinicznej skuteczności i efektywności kosztów zarówno dla lekarza, jak i laboratorium stomatologicznego.

Zaprojektowane i testowane jako kompletne systemy

System jest jedynie tak mocny, jak jego najsłabsze ogniwo. Działanie każdego komponentu zależy nie tylko od niego samego, ale i od jego interakcji w systemie

W konsekwencji, właściwy test każdego komponentu ma miejsce w systemie, którego jest on częścią. Prowadzimy badania i testy nie tylko poszczególnych komponentów, jak implanty, łączniki i śruby, ale zawsze również całych systemów. Dzięki temu zapewniamy, że nasze rozwiązania będą funkcjonować w sposób bezpieczny i niezawodny przez wiele lat.

Znaczenie perfekcyjnego dopasowania

Czy stosowane z naszymi implantami, czy z implantami pochodzącymi od innych producentów, wszystkie nasze odbudowy zaprojektowane są tak, aby zapewnić precyzyjne dopasowanie łącznika i implantu. Wybór precyzyjnie pasującego łącznika ma zasadnicze znaczenie dla działania systemu, ponieważ zapewnia on równomierny rozkład sił okluzyjnych. Pomaga również uniknąć niekontrolowanego nacisku maksymalnego. Każde niedopasowanie może powodować skrajne warunki obciążenia i nacisku, które mogą prowadzić do niepowodzenia poszczególnych komponentów lub całego systemu.

Dlaczego śruba kliniczna jest ważna

Nasze łączniki dostarczane są z dedykowaną śrubą kliniczną, zoptymalizowaną dla systemu implant-łącznik, którego jest częścią. Zależnie od łącznika, typu połączenia i wielkości platformy, śruby dostarczane są z powłoką powierzchni lub bez niej. Brak lub obecność powłoki i jej typ mają wpływ na obciążenie wstępne (siła rozciągająca wytwarzana podczas dokręcania śruby)

Wybieramy najodpowiedniejszy typ śruby dla każdego systemu implant-łącznik, zapewniając ścisłe i stabilne dopasowanie w celu długotrwałego działania.

Oryginalne a podobnie wyglądające śruby łączników - czy otrzymasz te same rezultaty?

 • Różna konstrukcja makro
 • Inne materiały
 • Powierzchnia śruby nie zoptymalizowana dla danego typu łącznika
 • Słaby styk wkrętaka

Niedopasowane komponenty mogą powodować niewystarczające obciążenie wstępne. To prowadzi do zwiększonej ruchomości między komponentami systemu, co powoduje obluzowanie się śrub i niepowodzenia komponentów Dodatkowo słabo pasujące styki wkrętaków mogą powodować problemy, kiedy musisz usunąć odbudowę.

Zamienniki mogą stwarzać ryzyko dla pacjentów

Stosowanie zamienników komponentów oznacza, że parametry działania systemu nie są już kontrolowane. Na przykład, w przypadku maksymalnej kompresji stawu, która określa obciążenie, jakie może wytrzymać kołnierz implantu, zamiennik może powodować wytworzenie siły większej, niż dopuszczalny maksymalny pułap, powodując złamanie implantu.

Aby tego uniknąć, siły szczytowe muszą być rozłożone w kontrolowany sposób. Można to osiągnąć stosując komponenty wysokiej jakości, wyprodukowane precyzyjnie, opracowane i przetestowane dla systemu, którego są częścią. 1

Sprawdź autentyczność swoich produktów

References

1 Saliba FM, Cardoso M, Torres MF, Teixeira AC, Lourenco EJ, Telles Dde M. A rationale method for evaluating unscrewing torque values of prosthetic screws in dental implants. J Appl Oral Sci 2011; 19(1):63-7

© 2015 Nobel Biocare Polska Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wdrożenie i opieka: Migomedia.

  Imię *
  Nazwisko *
  Nazwa kliniki *
  Miasto *
  E-mail *
  Nr tel. *
  Temat szkolenia *

  Data kursu *

  Treść wiadomości
  * pola obowiązkowe
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zawartych w niniejszym formularzu („Dane Osobowe”) przez Nobel Biocare Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, z siedzibą w Warszawie, pod adresem: Al. Jana Pawła II 27, 00-867 wpisana do rejestru przedsiębiorców KRS pod numerem: 0000028259 („ NOBEL BIOCARE POLSKA SP Z O O”) w celach marketingowych.
  Wyrażam zgodę na otrzymywanie za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych, w tym na podany przeze mnie adres e-mail.
  Wyrażam zgodę na przekazywanie przez Nobel Biocare do i przetwarzanie Danych Osobowych przez podmioty z grupy kapitałowej Nobel Biocare w celu informowania mnie o produktach i usługach oferowanych przez te podmioty.
  Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tj.: Dz.U.2002.101.926 ze zm.) informujemy, że Nobel Biocare będzie administratorem Pana/Pani Danych Osobowych. Pani/Pana dane będą przetwarzane w celach marketingowych. Informujemy, że przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Danych Osobowych i ich poprawiania. Podanie Danych Osobowych oraz wyrażenie przez Panią/Pana zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne.
  Call Now Button