Wiarygodne dowody kliniczne

Dążymy do zachowania najwyższego standardu dowodów naukowych, w duchu naszych pionierów. Nasze produkty sprawdzane są zarówno w testach mechanicznych, jak i badaniach klinicznych.

Przywództwo naukowe od samych początków

Nasze produkty sprawdzają się w codziennej praktyce klinicznej od czasu, kiedy Per-Ingvar Brånemark wszczepił pierwszy implant w roku 1965. Gösta Larsson był pierwszym pacjentem w badaniu klinicznym, które ostatecznie objęło 211 pacjentów, 235 szczęk i 1618 implantów z tytanu.

W tamtych czasach leczenie implantologiczne nie było ani dobrze znane, ani akceptowane. Przekonanie społeczności medycznej, że leczenie implantologiczne jest bezpieczne, niezwodne i wytrzymałe, wymagało dowodów naukowych.

Dziś rehabilitacja jamy ustnej oparta na implantach wytycza standard opieki, a nasze produkty należą do najlepiej udokumentowanych na świecie. Istnieje ponad 4400 niezależnych publikacji naukowych zawierających dane o naszych rozwiązaniach. Nasz System Implantów Brånemark jest stosowany w praktyce klinicznej od ponad 45 lat. A nasza umiarkowanie chropowata powierzchnia implantu TiUnite została udokumentowana w ponad 275 publikacjach z badań klinicznych, obejmujących ponad 13 000 pacjentów, 42 000 implantów i okresach obserwacji do 12 lat.

Wysokie standardy sprawozdawczości

Badania naszych produktów przestrzegają bardzo surowych standardów sprawozdawczości. W przeciwieństwie do innych dostawców implantów, ustalamy radiograficzny punkt wyjścia raczej na umieszczeniu implantu, niż na efektach protetycznych kilka tygodni lub miesięcy później. Oznacza to, że przedstawiamy raport z całkowitej zmiany poziomu kości wyrostka zębodołowego, nie pomijając wyraźnej odpowiedzi początkowej kości na chirurgie implantologiczną.

Nie wszystkie implanty są takie same

Pogląd, że implanty stomatologiczne są „dojrzałą” terapią, i że dowody naukowe są dlatego mniej istotne, głoszony jest przez wielu dostawców implantów. Chociaż implanty stomatologiczne mogą wyglądać podobnie, ich skuteczność nie jest taka sama. Jeden z gabinetów stomatologicznych musiał przekonać się o tym na własnej skórze.

Kiedy przeszli z implantów z powierzchnią TiUnite na implanty o powierzchni zmodyfikowanej chemicznie, ich badanie kontroli jakości ujawniło dwukrotnie wyższy wskaźnik niepowodzenia wszczepów, nawet po odjęciu pierwszych 100 implantów po uwzględnieniu krzywej uczenia się. Spowodowało to natychmiastowy powrót do implantów TiUnite, po którym wskaźnik niepowodzeń powrócił do normalnego poziomu. 2

Staranny dobór materiałów i dokładne testowanie

Dobieramy materiały z najwyższą starannością, niezależnie od tego, czy jest to metal, porcelana czy tworzywa sztuczne. Wszystkie muszą spełniać najwyższe standardy, w tym z zakresu biokompatybilności, wytrzymałości i trwałości. Na przykład, komercyjnie czysty tytan wykorzystywany w naszych implantach jest dużo bardziej wytrzymały, niż standardowy tytan CP (technicznie czysty). Zwiększamy istotnie jego wytrzymałość w naszym procesie obróbki na zimno. Wszystkie nasze produkty przechodzą dokładne testy zgodnie z normami ISO, pomagając zapewnić, że wytrzymają test czasu.

Zarządzanie jakością zgodnie z normami ISO

Nasi pacjenci chcą, aby do ich ust trafiały tylko najlepsze produkty. Wszystkie nasze produkty, łącznie ze spersonalizowanymi odbudowami protetycznymi NobelProcera, są opracowywane i produkowane według naszego systemu zarządzania jakością, który jest zgodny z ISO 13485. Nasze procesy podlegają regularnym audytom prowadzonym przez jednostkę notyfikowaną, BSI, i inspekcjom prowadzonym przez właściwe organy, jak amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA).

References

1 Rieben AS, Jannu A, Alifanz J, Noro A, Sahlin H. Comparison of Various Study Protocols – A Literature Review [#47], in 25th Anniversary Meeting of the Academy of Osseointegration, March 4-6, 2010, Orlando, FL, USA

2 Hujoel P, Becker W, Becker B, Monitoring failure rates of commercial implant brands; substantial equivalence in question? Clin Oral Implants Res. 2013; 24(7): 725-9

© 2015 Nobel Biocare Polska Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wdrożenie i opieka: Migomedia.

  Imię *
  Nazwisko *
  Nazwa kliniki *
  Miasto *
  E-mail *
  Nr tel. *
  Temat szkolenia *

  Data kursu *

  Treść wiadomości
  * pola obowiązkowe
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zawartych w niniejszym formularzu („Dane Osobowe”) przez Nobel Biocare Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, z siedzibą w Warszawie, pod adresem: Al. Jana Pawła II 27, 00-867 wpisana do rejestru przedsiębiorców KRS pod numerem: 0000028259 („ NOBEL BIOCARE POLSKA SP Z O O”) w celach marketingowych.
  Wyrażam zgodę na otrzymywanie za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych, w tym na podany przeze mnie adres e-mail.
  Wyrażam zgodę na przekazywanie przez Nobel Biocare do i przetwarzanie Danych Osobowych przez podmioty z grupy kapitałowej Nobel Biocare w celu informowania mnie o produktach i usługach oferowanych przez te podmioty.
  Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tj.: Dz.U.2002.101.926 ze zm.) informujemy, że Nobel Biocare będzie administratorem Pana/Pani Danych Osobowych. Pani/Pana dane będą przetwarzane w celach marketingowych. Informujemy, że przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Danych Osobowych i ich poprawiania. Podanie Danych Osobowych oraz wyrażenie przez Panią/Pana zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne.
  Call Now Button